Dukan yulaf kepeği hakkında bilgi | Zayiflama ve diyet, Zayıflama, Diyet, Zayıflama yöntemleri, Sağlıklı zayıflama ... ...
Buradasınız: Ana sayfa - Beslenme - Dukan yulaf kepeği hakkında bilgi

Dukan yulaf kepeği hakkında bilgi

Dukan yulaf kepeği hakkında bilgi

Bu diyete başladığımdan beri en sık duyduğum sorulardan biri de bu.
Tabi ki bu diyetin olmazsa olmazlarından biri olduğundan ve kitapta sık sık adı geçtiğinden bu oldukça normal.

Öncelikle bu ürünün görüntüsü neye benziyor onunla başlayalım.Görüntü olarak aşağıdaki gibi olmalı.Yulaf ezmesinin daha küçük pullu hali gibi.

Benim ilk aldığım yulaf kepeği samandan farksızdı ve internetten arama yapıp aynı linke ulaşıp sipariş vermiş olan hiçkimse kullanamamıştı o ürünü.Görüntüsü aynen böyleydi.Almayı düşündüğünüz bunun gibiyse almayın.Hem yemesi zor hem de bağırsakları çizerek,ciddi şekilde tahrip ediyormuş.

Bu saman görüntüsünde olan yulaf kepeği değil aradığımız ürün.Bu ancak hayvan yemi olabilir o kadar kötü:D

Bir de yulaf ezmesi var ki ben diete başladığımda piyasada yulaf kepeği olmadığından mecburen bunu kullandım.Kilo verdim ama kepek kullananların neredeyse 2 katı zamanda.O yüzden mutlaka kepeği edinmeye çalışın.
Yulaf ezmesi ise böyle bir ürün.
Yulaf kepeği yulaf tanesini saran ve koruyan lifli kılıftır.Yulaf ezmesi ise yulaf tanesinden yapılmaktadır ki fazla lif içermediğinden ve hızlı şekerler açısından life göre daha zengin olduğundan önerilmemektir diyor kitap.

Yulaf kepeğinin bu diyet için neden bu kadar önemli olduğunu BURADAN ve kitapta sayfa 75-76 ve 77′de detaylı okuyabilirsiniz.

Şimdi gelelim nerelerden bu ürünü bulabileceğimize.

DOĞALSAN ve RU-SHEIM markaları YULAF KEPEĞİ üreten Türk firmaları.Ürünler şu anda REAL,MİGROS, vb.büyük marketlerde ve aktarlarda satışta.Ayrıca internet üzerinden de rahatlıkla ulaşabilirsiniz.
www.gurmenet.com.tr adresi sürekli alışveriş yaptığım güvenilir bir site.
ROSSMANN mağazaları bu ürünü organik ve normal olarak 2 çeşit halinde satmakta. www.rossmann.com.tr

Ayrıca Ankara’da bulunan FİTİZ DİYET MARKET de bu ürünü satıyor.Başka şehirlere de kargoları mevcut.

Yurtdışında bulunanlar veya tanıdıkları olup ısmarlamak isteyenler için yulaf kepeğinin ingilizcesi:Oat bran, Almancası:Hafer kleie, Fransızcası:Son d’avoine.

Dukan’ın kendi alışveriş sitesinden sadece yulaf kepeğini değil,dr.dukan’ın tavsiye ettiği diğer tüm ürünleri de sipariş edebilirsiniz.(bu site fransızca fakat google translator ile ingilizceye çevirebilirsiniz.)

(Ürünleri incelemeniz açısından bu linki bırakıyorum ama Türkiye’den sipariş konusu biraz sıkıntılı görünüyor.Özellikle son gümrük mevzuatı nedeniyle elinize ulaşmada sorun yaşayabilirsiniz.)
Başka yerlerden bu ürünü bulanlar paylaşırsa çok sevinirim:))

Bu arada yurtdışında yaşayan veya sık giden biriyseniz aşağıda adını verdiğim yulaf kepeği markalarından temin etmenizi öneririm.
1. Hodgson Mill, Cereal Hot Oat Bran
2. Bob’s Red Mill Organic Oat Bran Hot Cereal
3. Old Wessex Ltd. Organic Oat Bran, Creamy Breakfast Cereal
4.Quaker Hot Oat Bran Hot Cereal
5.Bergin Nut Company Oat Bran Packages

Popüler aramalar

yulaf kepeği ile zayıflayanlar (68)yulaf kepei (55)yulaf kepeği ile zayıflayanların yorumları (18)yulaf kepeği (18)yulafla zayıflayanlar (13)yulaf ezmesi ile zayıflayanların yorumları (12)yulafla zayıflayanların yorumları (2)yulaf ile zayıflayanlar (1)yulaf ile sağlıklı yemekler (1)yulaf kepeği zayıflatırmı yorumlar (1)yulaf kepeğiyle zayıfl (1)yulaf ezmesi ile zayıflayanlar (1)yulaf dıyetıyle zayıflayan yorumu (1)en iyi yulaf kepeği markası (1)

Sponsorlu bağlantılarARADIĞINIZI BULAMADIYSANIZ BURADAN ARAYIN

Sıradaki Haber Başlıkları
Habere Yorum yapın

Benzer Haber Başlıkları